80′S And The 90′S With The Hoff

Vyrastal som v deväťdesiatych, takže Vengaboys a „Boom, boom, boom, bom borovička rum“, sme si spievali na základke všetci. Potom sme na Vianoce dostali hi-fi vežu na cdčka a ségra odniekiaľ z Bratisky doniesla napálené CD s výberom 80′s hudby. Tam som prvýkrát počul Ricka Astleyho, Sandru, Blondie a zistil som, že David Haselhoff okrem toho, že má hovoriace auto a behá s Pamelou po pláži, ešte aj spieva.

Keď som teda videl, že sa na Slovensko blíži Celebrate the 80′s and the 90′s with the Hoff,rozhodnutie padlo takmer okamžite. Musím ich ísť ešte rýchlo pozrieť, lebo oni už môžu o chvíľu aj zomrieť! Najprv som dva mesiace strážil web a čakal, kedy sa konečne začnú predávať lístky. Videl som, že v Nemecku bolo vstupné 33 € a v Taliansku 20 €. Hovorím si, koľko to potom bude stáť u nás, 10€? Jasné, že hej! No nekúp to!

V Bratislave sme nastúpili do REX RegioJet, ktorý výnimočne stál v Orechovej Potôni, čo sa stretlo s nepochopením cestujúcich používajúcich tento spoj pravidelne. V momente sme zistili, že lístky sme si kupovali zbytočne, pretože tak preplneným vlakom by sa žiaden sprievodca neprepchal. V neklimatizovanom vlaku sme všetci pochopili, že budeme spotení oveľa skôr, ako pri skákaní naThere’s no limit. Jediná chladná vec, ktorú sme mali, bola fľaša fínskej. Tak sme sa do nej od smädu pustili.

TLIS pyčy

V Orechovej nás vystúpilo asi tak 150, na čo sme zistili, že kyvadlovú dopravu železničná stanica – Slovakia ring, zabezpečujú 3 osemmiestne mikrobusy. Našťastie sme pri sebe mali šikovné ženy a podarilo sa nám narvať hneď do druhého. V polovici cesty nám šofér oznámil, že bezplatná kyvadlová doprava nás bude stáť každého po evre.

Na bráne nám skontrolovali lístky. No, skontrolovali. Týpek otvoril moju vytlačenú a-štvorku, pozrel a poslal ma ďalej. Keby sme všetci mali vytlačený jeden lístok ani by si to nevšimol. Žiaden sken kódu. Skrátka nič. Keďže nám pri vstupe odobrali aj všetky tekutiny, hneď za vchodom si nás odchytila slečna. Oznámila nám, že ak si chceme v areáli čokoľvek kúpiť, musíme si u nej zakúpiť za 2,50 eura čipovú kartu, na ktorú sa dá nabíjať kredit v násobkoch 10 eurovky.

Tak sme si nabili 30 evris a dali si nechutný hambáč za 5 € a malý Heineken (schválne nepíšem, že pivo) za 2,30. Netušili sme, že to sú na dlhý čas naše posledné tekutiny. Rady počas koncertu totiž boli nekonečné a čakanie na pivo trvalo pokojne aj hodinu. Takže chorľavejšie nátury mohli pokojne skapať na dehydratáciu.

Šouku odpálili Twenty 4 seven, na ktorých som sa tešil najmenej a ak by ich vymenili za E-rotic, vôbec by som sa nehneval. Za nimi Maduar, ktorý mali radšej vynechať, lebo chalani už vôbec nevedia spievať. DJ Sash dal svoje dve pesničky a David nás viedol celou šoukou v tričku s americkou zástavou. Bol predsa deň nezávislosti.

Maduar

Plagát Samanthy Fox mal snáď každý heterosexuálny chalan nalepený niekde na stene. Keďže môj brat ho mal na záchode tak sme ho šérovali. Lenže keď v tej dobe spievalaTouch me, touch me tak som to vážne aj chcel urobiť. No čo už, čas je skrátka neúprosný.

Samanthu a rovnako aj Ricka Astleyho ste si užili iba ak ste boli skalný fanúšik a tlačili ste sa vpredu v kotli. Kto bol za zvukárom, a že to boli dobré dve tretiny ľudí, mal smolu. Pána zvukára skrátka nezaujímalo ako to znie za ním, a že ľudia okrem basov nepočujú nič a spevákov už vôbec.

Vengaboys a 2 Unlimited mali na to, že tu ľudia poväčšine poznajú od nich asi dve pesničky, najdlhšie šou, čo bolo miestami fakt dosť nudné. Tak sme sa teda pobrali na špeciálne vypravený vlak o 02:30, ktorý mal doviezť neborákov späť do Bratislavy. Cestou sme doplnili tekutiny už v prázdnejších stánkoch pollitrovkami minerálky za 2,30€.

Zhrnutie:

Celá akcia ma so všetkým, čo som k nej potreboval stála 25 €. Vstupné bolo za 10 a organizácia celého podujatia presne tak aj vyzerala. Čo by sme chceli za tie prachy, však? Šou ale stála za to a sám som si splnil pár snov z detstva.

A pesnička večera? Dlho som nevedel, na čo sa najviac teším, ale keď prišla tak som vedel, že je to ona. Pretože I’ve been looking for freedom David odpálil jak pán a ja som sa z chuti vyskákal.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *